JBL COMPACT 5,25'' MUSHROOM-STYLE LANDSCAPE SPEAKER FULL RANGE 60W 100V
Product Code:CONTROL 88M
Out of stock
Outdoor Speaker with Woofer 8" and 1" tweeter, 360 ° horizontal dispersion, power 200W program / 8W and 60W at 70 / 100V. Ideal for applications in hotels, restaurants, Outdoors Reception, Malls and any application requiring waterproof high quality and fidelity speaker. Suitable for use in gardens.
More
Less
518,20€
609,34€
Description
Outdoor Speaker with Woofer 8" and 1" tweeter, 360 ° horizontal dispersion, power 200W program / 8W and 60W at 70 / 100V. Ideal for applications in hotels, restaurants, Outdoors Reception, Malls and any application requiring waterproof high quality and fidelity speaker. Suitable for use in gardens.
Attributes
Attributes
| Bluetooth | No |
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Coverage Pattern | 360 |
| High Speaker Size | 1" |
| Impedance | 100V/70V |
| IP Rating | 65 |
| Low Speaker Size | 8" |
| Manufacturer | JBL |
| Measurement Unit | PIECE |
| Nominal Impedance (Ohms) | 200 |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Continuous Watt/Ohm | 200 |
| Power Rating Watt/V | 60 |
| Speaker System | Two Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | INSTALLATION SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |










