Description
Control 328C with pre-attached 60 Watt 70V/100V Multi-Tap Transformer. Taps at 68W, 34W & 17W (Plus 8.5W at 70V Only). 12'' Round Ported Baffle with Waveguide, Depth 8.6''. UL LISTED
Attributes
Attributes
| Bluetooth | No |
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Color | Black/Μαύρο |
| Coverage Pattern | 120 |
| Depth (cm) | 21.8 |
| Freq From (Hz) | 45 |
| Freq Up to (Hz) | 18000 |
| High Speaker Size | 1" |
| Impedance | 100V/70V |
| Low Speaker Size | 8" |
| Manufacturer | JBL |
| Max SPL Output (dB) | 118 |
| Measurement Unit | PIECE |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Continuous Watt/Ohm | 250 |
| Power Rating Watt/V | 68 |
| Speaker System | Two Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | CEILING SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |
| Weight (Kg) | 5.4 |
| Width (cm) | 28.6 |












