JBL CEILING SPEAKER 2-WAYS 100V 12'' 68W 94dB
Product Code:CONTROL 321CT
Out of stock
Control 321C with pre-attached 60 Watt 70V/100V Multi-Tap Transformer. Taps at 68W, 34W and 17W (Plus 8.5W at 70V Only). 14.4'' Square Ported Baffle x 9.5'' Deep. EZ-Rail for Ease of Installation. UL LISTED
More
Less
676,40€
795,44€
Description
Control 321C with pre-attached 60 Watt 70V/100V Multi-Tap Transformer. Taps at 68W, 34W and 17W (Plus 8.5W at 70V Only). 14.4'' Square Ported Baffle x 9.5'' Deep. EZ-Rail for Ease of Installation. UL LISTED
Attributes
Attributes
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Color | White/Λευκό |
| Coverage Pattern | 90 |
| Depth (cm) | 24 |
| Freq From (Hz) | 47 |
| Freq Up to (Hz) | 16000 |
| Height (cm) | 36.6 |
| High Speaker Size | 1" |
| Impedance | 100V/70V |
| Low Speaker Size | 12" |
| Manufacturer | JBL |
| Max SPL Output (dB) | 94 |
| Measurement Unit | PIECE |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Watt/V | 68 |
| Speaker System | Two Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | CEILING SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |
| Weight (Kg) | 8.2 |
| Width (cm) | 36.6 |












