JBL CEILING SPEAKER 2-WAYS 100V 12'' 100W 95dB
Product Code:CONTROL 322CT
Out of stock
Control 322C with pre-attached 100 Watt 70V/100V Multi-Tap Transformer. Taps at 100W, 50W & 25W (Plus 12.5W at 70V Only). 14.4'' Square Ported Baffle x 9.5'' Deep. EZ-Rail for Ease of Installation. UL LISTED
More
Less
Web Price
971.91€
Retail Price
1,143.03€
Description
Control 322C with pre-attached 100 Watt 70V/100V Multi-Tap Transformer. Taps at 100W, 50W & 25W (Plus 12.5W at 70V Only). 14.4'' Square Ported Baffle x 9.5'' Deep. EZ-Rail for Ease of Installation. UL LISTED
Attributes
Attributes
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Color | White/Λευκό |
| Coverage Pattern | 90 |
| Depth (cm) | 24 |
| Freq From (Hz) | 48 |
| Freq Up to (Hz) | 19000 |
| Height (cm) | 36.6 |
| High Speaker Size | 1" |
| Impedance | 100V/70V |
| Low Speaker Size | 12" |
| Manufacturer | JBL |
| Max SPL Output (dB) | 95 |
| Measurement Unit | PIECE |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Watt/V | 100 |
| Speaker System | Two Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | CEILING SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |
| Weight (Kg) | 10 |
| Width (cm) | 36.6 |
Recently viewed















