Description
With Extreme Weather Protection Treatment
Attributes
Attributes
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Color | Black/Μαύρο |
| Coverage Pattern | 30 |
| Depth (cm) | 138.4 |
| Freq From (Hz) | 58 |
| Freq Up to (Hz) | 12000 |
| Height (cm) | 53.3 |
| High Speaker Size | 3x1.5" |
| Impedance | Ohm |
| Low Speaker Size | 2x15" |
| Manufacturer | JBL |
| Measurement Unit | PIECE |
| Mid Speaker Size | 2x8" |
| Nominal Impedance (Ohms) | 4 |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Continuous Watt/Ohm | 1600 |
| Shell Material | Wood |
| Speaker System | Three Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | INSTALLATION SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |
| Weight (Kg) | 140 |
| Width (cm) | 135.1 |






