Description
Special edition of AM 7315/95 for outdoor use / extreme weather conditions. IP55
Attributes
Attributes
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Color | Black/Μαύρο |
| Coverage Pattern | 90 x50 |
| Depth (cm) | 65.7 |
| Freq From (Hz) | 38 |
| Freq Up to (Hz) | 20000 |
| Height (cm) | 96.7 |
| High Speaker Size | 1.5" |
| Impedance | Ohm |
| IP Rating | 56 |
| Low Speaker Size | 15" |
| Manufacturer | JBL |
| Max SPL Output (dB) | 139 |
| Measurement Unit | PIECE |
| Mid Speaker Size | 8" |
| Nominal Impedance (Ohms) | 8 |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Continuous Watt/Ohm | 1450 |
| Shell Material | Wood |
| Speaker System | Three Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | INSTALLATION SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |
| Weight (Kg) | 45.8 |
| Width (cm) | 56.1 |




