JBL 2 WAYS SPEAKER 5,25+0,75 200W WHITE
Product Code:CONTROL 25-1/L WHITE
Available
The Control 25-1/L is a two-way 5'' speaker with rich sonic character, wide coverage, consistent dispersion, versatile mounting, and a contemporary high-design look that fits into a wide range of decors. This makes Control 25-1 an excellent choice for a wide variety of applications, including retail stores, restaurants, health clubs, theme parks, educational facilities, hospitality, music cafes, leisure venues, and anywhere where a top quality high-output indoor/outdoor foreground/background music (and/or paging) speaker is required.
More
Less
234,75€
276,04€
Description
The Control 25-1/L is a two-way 5'' speaker with rich sonic character, wide coverage, consistent dispersion, versatile mounting, and a contemporary high-design look that fits into a wide range of decors. This makes Control 25-1 an excellent choice for a wide variety of applications, including retail stores, restaurants, health clubs, theme parks, educational facilities, hospitality, music cafes, leisure venues, and anywhere where a top quality high-output indoor/outdoor foreground/background music (and/or paging) speaker is required.
Attributes
Attributes
| Catalog | Professional |
| Category | SPEAKERS |
| Color | White/Λευκό |
| Coverage Pattern | 100 χ 100 |
| Depth (cm) | 14.5 |
| Freq From (Hz) | 60 |
| Freq Up to (Hz) | 20000 |
| Height (cm) | 24.3 |
| High Speaker Size | 0.75" |
| Impedance | 100V/70V |
| IP Rating | 44 |
| Low Speaker Size | 5.25" |
| Manufacturer | JBL |
| Max SPL Output (dB) | 110 |
| Measurement Unit | PIECE |
| Nominal Impedance (Ohms) | 8 |
| Order Quantity | 1 |
| Power Rating Continuous Watt/Ohm | 200 |
| Power Rating Watt/V | 30 |
| Shell Material | Plastic/Synthetic |
| Speaker System | Two Way |
| Speaker Type | Passive/Παθητικό |
| Use | INSTALLATION SPEAKERS |
| Warranty Months | 24 |
| Weight (Kg) | 3.4 |
| Width (cm) | 18.8 |







